Programy na zamówienie MSP
W związku z postępem technologicznym trudno wyobrazić sobie dzisiaj firmę, która działałby bez użycia komputera i odpowiedniego dla niej oprogramowania. Czasy wypełnienia setek stron dokumentów na szczęście mijają. Coraz więcej przedsiębiorstw, nawet małych, decyduje się na profesjonalne systemy obsługi danych. Wiąże się to ze znaczącym usprawnieniem pracy nie tylko biur, ale i np. kierowców, spedytorów, logistyków, magazynierów itd. Dzisiaj nie trzeba już bowiem komputera stacjonarnego. Oprogramowanie można zainstalować na tablecie, czy smartfonie i oczywiście specjalistycznych, zminiaturyzowanych urządzeniach. Problem polega jednak na tym, że w większości dostępne programy dla firm nie są szyte na miarę. A ogólne oprogramowanie komercyjne w pewnym momencie przestaje wystarczać. Dlatego na rynku jest coraz więcej elastycznych rozwiązań teleinformatycznych, które są dostosowywane do potrzeb konkretnych przedsiębiorstw.
W zależności od potrzeb danego klienta firmy oferujące oprogramowanie dopasowują swoje programy komercyjne dla konkretnych branż, przedsiębiorstw i poszczególnych działów firm. Przede wszystkim są to aplikacje bazodanowe. Pozwalają one na zbieranie i przetwarzanie ogromnych ilości informacji. Do tej usługi dołączana jest również obsługa takich baz i odpowiednie do tego zadania oprogramowanie. W ofercie znajdują się też aplikacje medyczne, przy czym w ich przypadku dużo ostrzejsze są wymagania dotyczące bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych danych. Wśród funkcji jakie powinny bezwzględnie posiadać wymienione aplikacje znajdują się: natychmiastowe wyszukiwanie, tworzenie indeksów danych, edytowanie baz danych, bazy autopodpowiedzi (sugerowanie podobnych słów kluczowych, podpowiadanie słów pochodnych).
Oprogramowanie komercyjne
Firmom oferowane są też programy B2B i B2C, a więc oprogramowanie do obsługi klientów biznesowych i komercyjnych, w tym przede wszystkim e-commerce, aplikacje mobilne, aplikacje responsywne, dedykowane strony internetowe i inne. Dostępne są z każdego miejsca na świecie, do ich obsługi wystarczy dostęp do Internetu i zaktualizowanie przeglądarki internetowej.
Na koniec warto wspomnieć o niezwykłej zalecie niektórych rozwiązań oferowanych na rynku aplikacji dedykowanych. Otóż część z nich jest sprzedawana w modelu SaaS, czy też OnCloud, który oznacza brak inwestycji technicznych i personalnych w związku z ich zakupem. Fizycznie są one bowiem obecne na serwerach firmy sprzedającej i udostępniane o-line klientom. Dzięki temu firma, która je kupiła nie musi zatrudniać specjalistów IT ani kupować serwerów. Zabezpieczenia takiego rozwiązania są na najwyższym poziomie, a same programy dedykowane są nie tylko elastyczne, ale i wysoce zautomatyzowane i intuicyjne.